Gdynia, Al. Zwycięstwa 162|Gdańsk, ul. Jabłoniowa 54A info@hondagdynia.pl|info@hondagdansk.pl

Dlaczego warto wykonać przegląd maszyn w autoryzowanym serwisie?  - Maszyny Honda

  • Strona główna
  • Dlaczego warto wykonać przegląd maszyn w autoryzowanym serwisie? 

Przeglądy należy realizować zgodnie z przewidzianym dla każdej maszyny harmonogramem. Ma to duże znaczenie tak w przypadku samochodów, jak i urządzeń ogrodowych, budowlanych, porządkowych i licznych innych. Jedynie sprawne i poddawane kontroli sprzęty nadają się do bezpiecznego wykorzystania w codziennej pracy. By mieć pewność, że nie grozi im usterka ani nagły spadek wydajności, warto sięgać zwłaszcza po usługi serwisu autoryzowanego. W tym artykule podpowiadamy jakie korzyści płyną z wyboru właśnie ich oferty oraz jaki ma to wpływ na stan wykorzystywanych przez nas maszyn.

Okresowe przeglądy maszyn – dlaczego nie można ich lekceważyć

Okresowe przeglądy to temat, którego nie można lekceważyć. Ich przeprowadzanie daje gwarancję prawidłowej pracy maszyn, niezawodności oraz bezpieczeństwa względem ich użytkowników. Ich zaniedbanie może prowadzić do przeoczenia potencjalnych rozwijających się usterek, narażając właścicieli na potencjalne koszty naprawy.

W trakcie okresowego przeglądu maszyn wykonywane są najważniejsze czynności diagnostyczne. Powinny być realizowane przez wykwalifikowane osoby, gwarantujące profesjonalny serwis oraz szczegółowe zdiagnozowanie stanu poszczególnych elementów i układów. Na podstawie uzyskanych w czasie przeglądu informacji powinniśmy zdecydować się na wykonanie napraw oraz przeprowadzenie konserwacji.

Przegląd maszyn obejmuje najczęściej:

  • układ napędowy, silnik,
  • układ elektroniczny, stan przewodów,
  • działanie akumulatora,
  • wymiana filtrów,
  • wymiana oleju,
  • szczelność układów hydraulicznych i pneumatycznych,
  • stan ogumienia,
  • i inne.

Przeglądy maszyn należy wykonywać regularnie, zgodnie ze wskazaniami producenta i zaleceniami UDT, a także innymi normami prawnymi dotyczącymi ich wykorzystania. W przypadku maszyn ruchomych z napędem mechanicznym konieczne jest zwrócenie uwagi na ilość przepracowanych motogodzin. Ich określona wartość jest orientacyjna, jednak stanowi istotne zalecenie kiedy należy poddać je przeglądowi. Większość maszyn wymaga realizowania przeglądu raz w roku lub nawet częściej.

Jeśli przegląd – to tylko w serwisie autoryzowanym!

Przeprowadzanie przeglądów w serwisach autoryzowanych niesie z sobą liczne korzyści. W porównaniu do konwencjonalnych serwisów, instytucje autoryzowane gwarantują lepszą i precyzyjną diagnozę oddawanych im sprzętów. W ich ekipie serwisowej musi znajdować się osoba specjalizująca się w serwisie danej marki, doskonale wiedząca jakich potencjalnych usterek może się spodziewać.

Serwisanci są nie tylko przeszkoleni, ale także posiadają dostęp do wszystkich dystrybuowanych części danej marki. Tym samym są w stanie przeprowadzić czynności wysoce skomplikowane, niemożliwe do zrealizowania w konwencjonalnych, nieautoryzowanych serwisach. Co równie ważne, sprowadzenie części rzadkich zajmuje mniej czasu, a tym samym finalizacja usługi w przypadku napraw przebiega szybciej.