Gdynia, Al. Zwycięstwa 162|Gdańsk, ul. Jabłoniowa 54A info@hondagdynia.pl|info@hondagdansk.pl

Ecotech Panter H27

Japoński silnik Honda iGXV800 nowej generacji

Sercem zdalnie sterowanej kosiarki gąsienicowej Ecotech H27 Panther jest japoński, dwucylindrowy silnik benzynowy Honda iGXV800 o mocy 26 koni mechanicznych. Pompa oleju z systemem pełnego smarowania ciśnieniowego jest gwarancją zachowania zawsze optymalnych parametrów smarnych silnika, nawet podczas koszenia na bardzo stromych skarpach. Zastosowanie elektronicznego systemu wtrysku paliwa (EFI), wraz z zaawansowaną konstrukcją komory spalania i zintegrowanym cyfrowym zapłonem (CDI) ze zmiennym taktowaniem, zapewniają dużą oszczędność paliwa, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności pracy. Elektroniczny regulator obrotów (STR) automatycznie dostosowuje obroty do obciążenia i zmieniających się warunków terenowych, w pełni autonomicznie zarządzając kluczowymi aspektami pracy silnika.

Nieprawdopodobne zdolności trakcyjne

Inżynierom Ecotech Italia udało się osiągnąć cel, z którym wielu producentów sterowanych kosiarek skarpowych nie było sobie w stanie w pełni poradzić. Zaprojektowanie maszyny o wyjątkowo niskiej i szerokiej konstrukcji oraz ustanowienie idealnego środka ciężkości sprawiło, że maszyna dosłownie klei się do podłoża i zachowuje ponadprzeciętne właściwości trakcyjne na pochyłościach dochodzących do 65 stopni, zarówno na naturalnych skarpach jak i tych nasypywanych i niestabilnych występujących przy autostradach. Niezależnie od warunków pogodowych determinujących wilgotność podłoża, Ecotech H27 Panther w rękach doświadczonego operatora jest w stanie sprostać każdemu zadaniu związanemu z pielęgnacją terenów zielonych.

Przyczepność i zwrotność na najwyższym poziomie

Doskonała przyczepność na skarpach i zboczach oraz na suchym i wilgotnym podłożu to zasługa gąsienicowego układu napędowego z głębokimi bieżnikami. Każda gąsienica wyposażona jest w odrębny silnik hydrostatyczny, który w połączeniu z pompą hydrauliczną zapewniają wysoką czułość na sterowanie, niebywałą zwrotność i dynamikę pracy. Lewa i prawa gąsienica posiadają również własny, negatywny hamulec hydrauliczny, który załącza się automatycznie w momencie zatrzymania napędu kosiarki H27 Panther. Hamulce blokują maszynę w zadanej pozycji, zapobiegając jej cofaniu czy osuwaniu się, nawet gdy kosiarka znajduje się na stromej skarpie.

Zapraszamy państwa na prezentację kosiarki w naszym salonie w Gdańsku na Ul. Jabłoniowej 54A