Gdynia, Al. Zwycięstwa 162|Gdańsk, ul. Jabłoniowa 54A info@hondagdynia.pl|info@hondagdansk.pl

Kiedy opłaca się kupić kosiarkę traktorek? - Maszyny Honda

kosiarka-traktor

Wymiana standardowej kosiarki spalinowej lub elektrycznej na urządzenie traktorowe to duża zmiana. Koszenie będzie od tej pory przebiegać pod wieloma względami sprawniej. Zajmie mniej czasu, będzie bardziej dokładne oraz mniej obciążające dla osoby odpowiedzialnej za to zadanie. Nie zawsze jednak zakup kosiarki traktorowej będzie opłacalny. Poniżej podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na ten typ urządzenia oraz w jakich ogrodach poradzi sobie najlepiej.

Kosiarka traktorek – najważniejsze zalety

Traktorki są z roku na rok coraz popularniejsze. Korzystają z nich firmy sprzątające, zarządcy zieleni, służby porządkowe i miejskie, obiekty komercyjne, jak również prywatni odbiorcy pragnący za ich pomocą uporządkować zieleń w swoim ogrodzie. Kosiarka traktorek jest niedużych rozmiarów oraz posiada wydajny napęd. Dzięki niemu czas potrzebny na skoszenie trawy zostaje skrócony, a wykonanie zadania jest łatwe. Osoba obsługująca traktorek pracuje w pozycji siedzącej, nie męczy się i nie musi popychać urządzenia.

Kosiarka traktorek – do jakiego ogrodu?

Koszenie trawy przebiega zupełnie inaczej w zależności od powierzchni danego ogrodu. Teren nieprzekraczający 50 m2 można bez problemu kosić przy użyciu standardowej kosiarki obsługiwanej manualnie. Powierzchnie od 50 do nawet 500 m2 warto kosić przy użyciu kosiarek z napędem elektrycznym. Ogrody powyżej 500 m2 należy oporządzać korzystając z kosiarki napędzanej spalinowo.

Największe tereny – o powierzchni przekraczając 1000 m2 – należy kosić przy użyciu najbardziej wydajnych urządzeń. Do takich należą kosiarki traktorowe. Pozwalają kosić trawę na szerokości dochodzącej do ponad 150 cm. Lepiej niż inne modele spalinowe poradzą sobie z szybkim i dokładnym przycięciem zieleni.

W zależności od rozmiaru ogrodu warto wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy. Wśród dostępnych znajdują się kosiarki z silnikami trójcylindrowymi, dwucylindrowymi oraz jednocylindrowymi. Pierwsze są najbardziej wydajne, trwałe i żywotne. Do ogrodów przydomowych warto wybierać urządzenia jednocylindrowe, mniej wydajne, ale za to dużo tańsze. Tereny o powierzchni przekraczającej 10000 m2, jak również działki nierówne i wyboiste, można kosić urządzeniami o mocy powyżej 25 KM.

Kosiarka traktorek a zadania specjalne

Kosiarki traktorowe okazują się idealnym wyborem w przypadku ogrodów o rozbudowanym kształcie i z licznymi przeszkodami – alejkami, drzewami, krzewami, nierównościami terenu. Kosiarka traktorek pozwala na dynamiczne koszenie tych obszarów bez konieczności wykonywania poprawek. Warto pod tym względem sięgać po kosiarki wyposażone w system utrzymania kierunku jazdy oraz w samocentrującą kierownicę. Dzięki nim, skoszone pasy zieleni będą całkowicie równe, tworząc estetyczny efekt piłkarskiej murawy. Warto też zwrócić uwagę na miejsce ulokowania modułu koszącego. Jeśli będzie on z przodu kosiarki, urządzenie ułatwi usuwanie traw przy płotach, murach, wokół pni drzew oraz w innych wymagających miejscach.